Повітряна тривога

АЛГОРИТМ ДІЙ ЗА СИГНАЛАМИ ОПОВІЩЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

«УВАГА ВСІМ», «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

 

Алгоритм дій вихователя та відповідальної особи під час проведення освітнього процесу

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.

3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

4. Заклад дошкільної освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.

2. Вихователь має миттєво сповістити дітей (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити освітній процес.

3. Відповідальна особа разом із вихователями має скоординувати хід евакуації дітей від групової кімнати до захисної споруди (укриття).

4. Вихователь організовує дітей для швидкого залишення приміщення та рухатися до захисної споруди.

5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.

6. Сестра медична старша повинна знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Вихователі з дітьми, які знаходяться на території закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб діти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі діти займуть свої місця вихователь повинен перевірити наявність усіх дітей.

10. Під час перебування в захисній споруді вихователі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

 Buy now