Наші новини

 
Анонс найцікавіших подій осені 2024

 

              2 жовтня в Палаці учнівської молоді відбулися урочистості з нагоди Дня вчителя та нагородження творчих і талановитих освітян. Вихователь нашого закладу дошкільної освіти Городюк Любов Віталіївна стала переможцем конкурсу «Успішний педагог» та відзначена премією Луцької міської ради.

              1 жовтня в рамках Всеукраїнського науково-методичного семінару «Українське дошкілля в умовах війни: виклики і завдання» на базі закладу дошкільної освіти відбулося засідання педагогічної майстерні. Наталія Василівна Гавриш, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ВНУ імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук продемонструвала прийоми роботи з навчання старших дошкільників розповіданню за серією сюжетних картин. Зустріч відбулася за участі викладачів Волинського національного університету ім. Лесі Українки, КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, спеціалістів департаменту освіти Луцької міської ради, КУ «ЦПРПП ЛМР», директорів, вихователів-методистів, вихователів закладів дошкільної освіти. Представлені практичні форми роботи з старшими дошкільниками щодо організації мовленнєвої діяльності, професійні поради сприяли створенню позитивної атмосфери та викликали емоційний відгук у слухачів.

 

Весняний дивограй новин


        Педагогічна рада в закладі дошкільної освіти: крок до вдосконалення освітнього процесу. 28.08.2024 року відбулася перша педагогічна рада "Основні орієнтири нового навчального року. Дошкільна освіта: реальні кроки в наявних умовах", на якій педагоги обговорили важливі питання щодо розвитку освітнього процесу та затвердили річний план роботи на навчальний рік. Рішення, ухвалені педагогічною радою, допоможуть закладу продовжувати розвиватися та надавати якісну освіту, орієнтовану на потреби кожного учасника освітнього процесу.

 

         31 травня в Палаці учнівської молоді пройшов міський фестиваль “Ми діти твої, Україно!” з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, під час якого відбулося нагородження переможців конкурсів 2023-2024 н.р.  Приємно, що наш заклад отримав дві нагороди від  департаменту освіти Луцької міської ради: грамоту за зайняте І місце в конкурсі “Музична скарбничка» та сертифікат на ламінатор (керівники музичні Лазюк О. Ю., Коваль-Лавок А.О.) та грамоту за зайняте ІІІ місце у конкурсі дитячих малюнків «Діти України мріють про мир» (вихователь Когут Н.А.). Зичимо творчих злетів у майбутньому!

 

            30 травня 2024 року відбулася педагогічна рада «Навчальний рік позаду: підсумки, реалії, перспективи». Традиційно розпочала засідання та доповіла про особливості роботи колективу у навчальному році директор закладу Світлана Щербакова. У своєму виступі  вона наголосила на пріоритетності  сьогодення в створенні безпечних умов для здобуття дошкільної освіти, впровадження сучасних технологій навчання та тісній співпраці з родинами вихованців. Про підсумки методичної роботи у 2023-2024 навчальному році доповіла вихователь-методист Лариса Піддубна, яка вказала, що методична робота в закладі спрямовувалась на створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та вирішення актуальних завдань: здійснення професійного супроводу педагогів щодо інформаційно-методичної підтримки нових форм, методів і засобів навчання і виховання дітей та апробація їх в практичній діяльності; забезпечення умов для професійного зростання педагогів. Діалог спікерів під час заходу був націлений на обговорення досягнень дітей дошкільного віку за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Педагогічна рада відбулась у динамічному режимі, в атмосфері співпраці та живого спілкування. Було прийнято ряд рішень, які у подальшому визначатимуть головний вектор роботи та розвитку закладу дошкільної освіти.

 

            30 травня 2024 року під час колективного перегляду заняття вихователь І молодшої групи № 3 Старко К.О. запросила вихованців групи на святкування дня народження ляльки Катрусі. Діти грали в ігри, вибирали святковий одяг, готували сюрпризи і подарунки. Найбільше сподобалось вихованцям прикрашати торт та сервірувати стіл. В ході інтегрованого заняття діти групували предмети за певними сенсорними ознаками: кольором, величиною та формою. Створена святкова атмосфера подарувала дітям незабутні враження від підготовки та святкування дня народження.

 

 

До Всеукраїнського Дня Психолога 24 квітня 2024 року в закладі дошкільної освіти відбулася квест-гра «Загадкова психологія». Педагоги разом з практичним психологом Савчук А.В. відшукували асоціації до слова «психологія», відгадували ім’я покровительки психології – Психеї, розгадували кросворд «Віднайди слова», розшифровували анаграми. На завершення заходу педагоги виконали тибетський тест «Дізнайся про себе…», визначили свої життєві пріоритети та отримали цінні поради.

 

В рамках проведення Тижня психології в закладі дошкільної освіти з 22 по 26 квітня було проведено серію занять «Гратися і не боятися», метою яких було збереження ментального здоров’я дошкільників розвиток в дітей навичок саморегуляції, стресостійкості, подолання наслідків стресу, набутих страхів і тривоги. Під час занять діти здійснили одну із мрій, створивши «Веселку емоцій», оздоблену кольоровими метеликами та смайликами та квітами щастя, виготовили літачки мрій і голубів миру. Діти здійснили подорож у світ Психології з допомогою лялькового театру від ЮНІСЕФ «Іскорки суперсили». Дошкільнята здобули важливі життєві навички, які знадобляться їм в майбутньому, навчилися ладнати з однолітками та дорослими, розпізнавати свої емоції, дізналися більше про навколишній світ, розвинули креативність та формували навички безпечної поведінки в складні часи для України.

 

17 квітня 2024 року вихователь Дорош Н.В. провела заняття «Цікавий день». Вихованці І молодшої групи відправились у мандрівку і залюбки допомогли героям казки «Колобок» – вправно виконували завдання в ігровій формі на закріплення назв основних кольорів, розрізнення форм (коло, квадрат, трикутник), демонстрували вміння малювати штампами та викладати з геометричних фігур зображення. Створена казкова атмосфера, цікаві ігри сприяють розвитку відчуття та сприймання, виховують позитивне ставлення до спільної діяльності, бажання допомагати.

 

           Казка – один із найдавніших інструментів виховання та розвитку дітей. 29 березня 2024 року в ході колективного перегляду заняття вихователь І молодшої групи Склезь Р.А. продемонструвала колегам свої перші педагогічні родзинки, вдало поєднавши елементи казкотерапії з ліпленням. Під час творчого процесу з використанням настільного театру діти емоційно розповідали казку «Курочка Ряба» та ліпили з солоного тіста яєчка для її героїв. Така діяльність сприяла розвитку уяви, моторики, емоційної виразності у дітей, навчила їх розуміти та цінувати казковий світ.

 

            26 березня 2024 року вихователь Тіхонова О.В. презентувала своє перше заняття для колег закладу дошкільної освіти, запросивши вихованців ІІ молодшої групи № 2 у весняну мандрівку до лісу. Використовуючи яскравий роздатковий матеріал, сенсорні коробки, ІКТ-технології, діти закріпили вміння розрізняти геометричні фігури, кольори, звуки природи. Дошкільнята вправно та весело вирішували завдання Лісовичка, пізнаючи захопливий світ математики та природи.

 


Зимові цікавинки дошкілля

           29 лютого 2024 року вчитель-логопед Пржевальська О.М. провела заняття з розвитку зв’язного мовлення «Зимуючі птахи» з дітьми старшої групи. Педагог вдало поєднала гру, розповідь та використання візуальних засобів, що сприяло активному пізнанню світу птахів, формуванню правильної вимови звуків, комунікативних навичок дітей та навчанню дітей самостійному висловлюванню. На занятті діти виконували артикуляційну гімнастику, вправи для розвитку мовленнєвого дихання, на фонематичне сприйняття, розвиток граматичної будови мовлення, фізкультхвилинку та грали у піжмурки, дидактичні ігри «Вітерець», «А що у пташки?», «Чия пір’їнка?». По завершенню мандрівки діти отримали подарунки від господаря гаю – Гайовика.

        28 лютого 2024 року відбулося засідання педагогічної ради «Сучасні аспекти партнерської взаємодії ЗДО і сім’ї». Цьому передувала кропітка підготовча робота: проведення нетрадиційних форм роботи з батьками вихователями, керівниками музичними, вчителями-логопедами, практичним психологом; анкетування батьків вихованців середніх, старших груп «Організація безпечного інформаційного середовища вдома»; інформаційне поповнення (підбір тематичних вправ, ігор тощо). В ході проведення педради директор Щербакова С.В., вихователь-методист Піддубна Л.А. наголосили на важливості одного із пріоритетних напрямів діяльності закладу – взаємодії з родинами вихованців та зазначили, що якісне забезпечення освітнього процесу передбачає участь батьків як вірних союзників у справі розвитку і виховання дітей, адже процес самопізнання й самоствердження дитини, реалізація її творчого потенціалу в життєвій перспективі неможливі без означеного партнерства. Практичний психолог Савчук А.В. відмітила довіру батьків як один із чинників в успішній роботі з дітьми та сприяння адаптації до дитячого садка. Яскравим моментом педради став педагогічний аукціон, на якому педагоги представляли та рекламували нетрадиційні форми роботи з батьками (сімейні погостини, сімейна вітальня, квест-гра, брейн-фітнес, тренінгові заняття, майстер-класи, воркшоп, кафедра сімейних традицій, брифінг, родинні свята).

            27 лютого 2024 року вихователі Старко К.О., Кабанова О.В. провели тренінг з батьками вихованців І молодшої групи № 3 «Бджілка» «Тренуємо мозок – розвиваємо мову» у формі брейн-фітнесу. Учасники ознайомились з принципами ефективного запам’ятовування, способами розвитку пам’яті та концентрації уваги у дошкільників. Педагоги продемонстрували чарівництво пальчикових ігор, використання яких викликає інтерес, захоплення та є ефективним засобом для розвитку мовлення найменших. Захід став чудовим способом об’єднати сім’ї у спільному дослідженні та вдосконаленні навичок мозкової активності.

             26 лютого 2024 року вихователі Болібрух Н.А., Довжик Л.В. провели тренінгове заняття «Щаслива родина – щаслива дитина» з батьками вихованців старшої групи №2 «Сонечко». Під час обговорення шляхів до щасливого дитинства, батьки зазначили наскільки важливі заохочення, підтримка, допомога для формування емоційного комфорту, впевненості та позитивної самооцінки у дітей. Учасники заходу ділились досвідом сімейного виховання, акцентували увагу на важливості спільних ігор, розваг, відпочинку та відмітили, що саме комбінація цих шляхів визначає повноцінний підхід до створення щасливого середовища для дитини та взаємодії між сім’єю та закладом дошкільної освіти.

 

     В день святкування Міжнародного дня рідної мови вихователі старшої групи “Парасолька” запросили батьків вихованців до участі у квест-грі “Соловїне шоу”.Батьки активно долучились до завдань у інтелектуальній грі “Знавці української мови”, змагались в ерудованості, вдосконалювали майстерність мовлення та разом з дітьми прикрасили імбирне печиво у вигляді серця, як символ любові до мови та рідного слова. Учасники заходу отримали позитивні емоції та задоволення від щирого спілкування.

       Сімейні погостини «Скарби бабусиної скрині», організовані педагогами Когут Н.А., Позяйкійною О.С., Володько О.Ю. для дітей та батьків групи «Пташенята» 15 лютого 2024року, стали справжньою мандрівкою у світ українських оберегів і традицій. З інтересом дошкільнята розглядали скарби скрині – вишиті рушники, хустки, сорочки, віночки, намисто та співали пісні, декламували вірші. Батькам було цікаво виткати рушничок, спільно з дитиною зробити намисто та візерунок для вишиванки. Такі родинні миті варто зберігати, як справжні скарби, що об’єднують покоління та наповнюють серця радістю за красу українських оберегів і традицій.

           14 лютого 2024 року пройшла зустріч з батьками групи «Веселка» під девізом «Будь щасливим і бажай щастя іншим». В ході проведення семінару-практикуму вихователі Латайчук О.А., Лакатош Г.Й. разом з батьками досліджували сім кольорів щастя, як у веселки, відшукували їх у іграх: «Впізнай за запахом», «Поділись рецептом пирога щастя», «Ракета», «Стілець мрій», «Знайди пару» та спільно з дітьми виготовляли підкову – символ удачі та щастя. Захід залишив гармонійний слід у серцях учасників, підкреслюючи важливість родинного щастя та підтримки один одного.

             8 лютого 2024 року вихователі Дорош Н.В., Грицовник Н.Г. запросили батьків вихованців І молодшої групи № 1 на зустріч у сімейній вітальні «День народження синочка та донечки». Ігрові вправи, виготовлення подарунків у техніці «квілінг», обмін враженнями від вибору подарунків, сюрпризів допомогли зрозуміти важливу роль батьків у святкуванні дня народження дитини та сприяли отриманню задоволення від щирого спілкування. Разом ми створюємо неповторні миті та спогади.

 

        Родинні свята в закладі дошкільної освіти створюють можливість для батьків та дітей провести час разом, сприяючи зміцненню взаємин та підтримці важливого спілкування. 30 січня 2024 року вихователі середньої групи №1 «Краплинка» Городюк Л.В., Степащук Н.М. разом з керівником музичним Лазюк О.Ю. запросили вихованців та їх батьків на родинне свято «Сім’я мов сонце – і береже, і зігріває». Дошкільнята співали, танцювали та декламували вірші. Батьки також внесли свою частку у святкове дійство, активно долучились до гри в музичному оркестрі, брали участь у цікавих іграх, даруюи неймовірні моменти сімейної радості, взаєморозуміння. Родинне свято – це ще одна сходинка до родинного єднання.

                Співдружність з родинами вихованців – одне з пріоритетних завдань у закладі дошкільної освіти. 24 січня 2024 року вихователі ІІ молодшої групи № 2 «Пізнайко» Дорош В.В., Демчук О.В. провели для батьків захоплюючий воркшоп «Чи знаєте ви свою дитину?». Захід розпочався переглядом відео «Життя нашої групи», в якому батьки відкрили для себе теплі та яскраві моменти, які наповнюють день перебування дитини в закладі. Спільно проведене бліц-опитування, тестування, дозволило зрозуміти думки, погляди на сімейне виховання, ознайомитися з правилом «перших трьох хвилин», яке полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з великою радістю. Увага була зосереджена не лише теоретичним, але і практичним аспектам, зокрема ігри «Яка моя дитина», «Пізнай за поглядом», «Свобода дитини і заборона» та перегляд відео «Чим пахне мама і тато», «Які б хотіли діти чути запитання від батьків при поверненні додому» розкрили світ пізнання, захоплень та мрій вихованців. Багатоцільовий підхід дозволив зблизитися, обмінятися досвідом та створити ще міцніші зв’язки у нашій великій родині.

 

З великим задоволенням ділимося чудовою новиною  – вокальна група педагогів закладу стала лауреатом  міжнародного конкурсу “Мистецтво Нового Року” та отримала диплом за виступ  з піснею Ірини Федишин “Україна колядує”. Керівник музичний, Коваль-Лавок А.О., нагороджена подякою  за відданість мистецтву та допомогу  у розвитку талантів, плідну творчу співпрацю, збереження та розвиток культури. Нехай ця перемога буде лише початком нових звершень всієї вокальної групи. 

 

 

Творче спілкування із родиною допомагає педагогам успішно впливати на розвиток особистості кожної дитини та відроджувати традиції  нашого народу. 17 січня 2024 року вихователі ІІ молодшої групи №3 “Дзвіночок” Антонюк О.І., Лойко Л.В. провели майстер-клас “Українські батьки та діти – всі майстри талановиті”. Батьки вихованців відвідали експозицію “Народна іграшка”  музею “Цікавинки рідного краю”, ознайомились із різноманітністю української народної іграшки та ділилися своєю майстерністю, вмінням власноруч виготовляти цікаві витвори. Родзинкою заходу стала спільна діяльність батьків і дітей з виготовлення фетрових іграшок: коника – символ свободи та пташечку, як символ миру. Такі вироби найцінніші в житті малюків, адже зроблені своїми руками та спіьно з мамою.

 

Українська народна лялька розвиває духовний світ і пробуджує відчуття рідного коріння. Вона завжди пов’язана із сімейними традиціями, працею і діяльністю дорослих, оточена дитячою турботою й увагою.         11 січня 2024р. вихователі середньої групи №3 “Смайлик” Марцінко І.І., Оліфір Д.П. провели для батьків засідання кафедри сімейних традицій “Лялька – персонаж розвивального середовища ЗДО”. Педагоги організували виставку “Від прадавності до сучасності” та презентували значення ігор з ляльками в житті дошкільників. В ході заходу батьки пригадали улюблені ігри свого дитинства та разом з дітьми виготовили ляльку з сіна та сухоцвітів. Створена власноруч народна лялька стане оберегом, вишуканим сувеніром та подарунком для поціновувачів мистецтва. 

 

 

В рамках колективного перегляду 10 січня 2024 року вчитель-логопед Дубчук І.А. провела заняття з розвитку зв’язного мовлення «З Мавкою до чарівного лісу». Педагог продемонструвала результативність використання інноваційних технологій (мнемотехніки, кола Венна) в роботі з вихованцями старшої групи. Такі підходи допомагають дітям з легкістю складати описові та порівняльні розповіді, викликають інтерес та бажання розповідати за власною ініціативою та активізують словник вихованців.

 

 

14 грудня 2023 року в закладі відбулося засідання педагогічного марафону «Творчі майстерки: досвід в дії» для вихователів ЗДО міста (керівники Цимбалюк О. Л., консультант ЦПРПП ЛМР, вихователі-методисти ЗДО № 10 Гніровська О.З., ЗДО № 23 Піддубна Л.А., ЗДО № 40 Ліщук Л.М.). Вихователі ЗДО № 8, ЗДО № 13, ЗДО № 21, ЗДО № 22., ЗДО № 23, ЗДО № 28, ЗДО № 36 ділилися творчими здобутками щодо використання інноваційних технологій (К.Крутій «Стіни, які говорять», «Мистецтво сторітелінгу», методика Л.В.Шелестової «Розвивальне читання», «Лялька-персона», метод інтелектуальних карт, використання спадщини В.О.Сухомлинського) та театралізованої діяльності з дітьми з особливими потребами. В ході проведення майстер-класів педагоги обмінювалися досвідом роботи щодо ефективності форм, методів, презентували дидактичний матеріал, який сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, формуванню природничо-екологічної, комунікативної, мовленнєвої, ігрової компетентності дошкільників. Учасники заходу відзначили дієвість такої форми роботи, що спонукає до творчого самовираження та самовдосконалення, формує навички ефективної взаємодії.

 

 
Анонс найцікавіших подій осені 2023

 

29 листопада 2023р. відбулося  засідання педагогічної ради «Трудове виховання як важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку».

В ході  проведення директор  Щербакова С.В., вихователь-методист Піддубна Л.А. використали  інноваційний метод «Шість капелюхів мислення» Едварда де Боно, з допомогою якого педагоги мали можливість розглянути виховний і розвивальний потенціал трудової діяльності з незалежних одна від одної точок зору та на логічному й емоційному рівнях оцінити переваги й недоліки  цього виду роботи. Це дозволило проаналізувати результативність і ефективність використання видів праці, форм організації та ознайомитись з підсумками конкурсу-огляду  обладнання для здійснення трудової діяльності в ЗДО.

22 листопада 2023 року в закладі дошкільної освіти відбулося тренінгове заняття для батьків на тему «Психологія стресу та шляхи його подолання», яке провела практичний психолог Савчук А.В.

Батьки отримали детальну інформацію про вплив стресових ситуацій на якість свого життя, вчились відображати власні емоції та висловлювати їх за допомогою жестів. Для емоційного розвантаження нервової системи та профілактики, попередження стресових ситуацій учасники заходу поринули у світ Міndfulness терапії, виконали вправу «Абетка дихання», навчались вмінню самостійно заспокоюватися та опановували методи психологічної саморегуляції. В ході заняття панувала позитивна і довірлива атмосфера, яка сприяла активізації захисних механізмів  від стресів. На завершення заходу батьки виготовили «Квітку подяки» та поділилися своїми враженнями. 

Гра  і праця приносять дітям дошкільного віку задоволення та є засобом  самореалізації. Малята часто мають бажання брати участь у роботі дорослих, а інтерес, який вони виявляють до праці в природі, до приготування смачних страв, надзвичайно великий. 21 листопада 2023 року вихователь Довжик Л.В. провела відкритий показ заняття з трудової діяльності для педагогів закладу «Пригощаємось смачненьким вінегретом». Вихованці старшого дошкільного віку залюбки допомогли Бабі Язі визначити корисні та шкідливі продукти для здоров’я, пригадали, як працювали на ділянці городу, збирали урожай, а на завершення – приготували вітамінний салат вінегрет. Діти були напрочуд активними, ділилися враженнями та насолоджувались спільним результатом від колективної діяльності.

Повномасштабна війна та її наслідки докорінно змінили життя українців: 24 лютого вони зіткнулися з тим, чого не очікували й до чого не були готові. Ба більше – продовжують стикатися дотепер. Зміна звичного ритму життя, негативні новини та їхнє постійне обговорення, зміна місця проживання і інші реалії воєнного часу посилюють напруження і врешті  – зумовлюють стрес.   

 16 листопада практичний психолог Савчук А.В. провела фреш-семінар  «Резильєнтність – стратегія виживання в умовах гібридних загроз» з метою зміцнення психологічної стійкості всіх учасників освітнього процесу. Педагоги практикували арттерапевтичну методику «Народження дня», створювали «Абетку ресурсів» та зуміли відновити свої ресурси і психоемоційний стан після пережитих  стресових ситуацій. Учасникам заходу  були надані рекомендації «10 кроків до резильєнтності».

   Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед батьків допомагає сформувати атмосферу довіри, налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу. 16 листопада 2023 року в закладі дошкільної освіти відбувся брифінг «До доброї справи залучаємось разом» з батьками вихованців І молодшої групи № 2.  Вихователі Михалевич О.Ф., Склезь Р.А. акцентували увагу на виховній функції сім’ї, оскільки вона є першим соціалізуючим середовищем. В ході проведення  ігрових вправ  «Коло ідей», «Сімейний статут», «Різні чи однакові?», «Шкода чи користь?» розглядались і обговорювались проблемні ситуації щодо важливості екологічного виховання дітей з раннього віку. 

З 6 по 10 листопада в ЗДО № 23 проходив Тиждень безпеки дитини з метою формування у дітей розуміння цінності власного життя та здоров’я, правил безпечного перебування на вулицях, поводження з незнайомими людьми та правил пожежної безпеки. Педагоги творчо та креативно в змодельованих ситуаціях, іграх спонукали дошкільників самостійно приймати виважені рішення та засвоїти правила безпеки в побуті, на вулиці, в природі. В ході спілкування з вихованцями середніх та старших груп головний інспектор відділу організації профілактичної роботи Луцького РУ ГУ ДСНС України у Волинській області Головатчук І.С. обговорив правила поводження з незнайомими предметами та правила безпечної поведінки на випадок пожежі. Цікавою несподіванкою для дітей став прихід Пса Патрона, з яким малята провели весело час.

 

7 листопада в ЗДО № 23 в рамках проведення Тижня безпеки дитини відбувся тренінг «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації». Вихователь-методист Піддубна Л.А., вихователь Болібрух Н.А. разом з педагогами здійснили віртуальний тур матеріалами з мінної безпеки для дітей дошкільного віку» за сприяння КУ ЦРППП ЛМР, підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF), ВФ «Крок за кроком» та ознайомились з проведенням і змістовим наповненням кожного блоку заняття з мінної безпеки. Зустріч продовжив головний інспектор відділу організації профілактичної роботи Луцького РУ ГУ ДСНС України у Волинській області Головатчук І.С., який наголосив на правилах поводження з вибухонебезпечними предметами та безпечної поведінки на випадок пожежі.

24 жовтня 2023 року в ЗДО № 23 відбувся благодійний ярмарок «Волонтери хоч маленькі, та палкі у них серденька». Відвідувачі, купуючи домашні смаколики та різноманітні вироби, зробили свій внесок у підтримку ЗСУ. В результаті вдалося зібрати значну суму – 75749 грн. Ці кошти було спрямовано на потреби воїнів-батьків нашого закладу: 7 обігрівачів для розвідувальної роти військової частини А 7028; зарядну станцію Ecoflow для 54 ОМБР 3 батареї ПЗРК, частину грошей передали через волонтера Сергія Балицького для 100 Волинської бригади на придбання обігрівачів, а також пригостили солодощами військових, які проходять лікування в Луцькому військовому гарнізонному шпиталі. Щиро вдячні всім небайдужим за допомогу, активну позицію та посильний внесок у перемогу!

 

Різноманіття барв, веселощів та справжньої дитячої радості втілилися в чудові та цікаві осінні свята. З 31 жовтня по 3 листопада в закладі дошкільної освіти хазяйнувала Панна-Осінь з своїми чарівними мелодіями, звуками, барвами. Лісові звірята, непосидючі грибочки, герої казки «Ходить гарбуз по городу» та найменші красуні і красені отримали безліч позитивних емоцій та драйвового настрою, який відчувався в осінньому колориті пісень, запальних таночках, цікавих іграх, оркестрах та музично-театралізованих сценках.

       Соціалізація дітей дошкільного віку, як правило, відбувається як у сім’ї, так і в закладі дошкільної освіти.  Для покращення умов адаптації  в ЗДО № 23  відбувалися ігри, організовані практичним психологом Савчук А.В., які сприяли створенню умов для повноцінних міжособистісних комунікацій однолітків, та формуванню в них доброзичливого ставлення один до одного.

Чим раніше у дитини з’явиться нове коло спілкування, тим вірогідніше вона досягне успіху в житті, а отже у неї буде більше шансів для самореалізації в майбутньому.

        24 жовтня у ЗДО № 23 відбувся благодійний ярмарок «Волонтери хоч маленькі, та палкі у них серденька», на підтримку Збройних Сил України! Дуже приємно, що в наш нелегкий час є такі люди, які завжди готові прийти на допомогу, роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.  Адже благодійність дає бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку підтримати ЗСУ.

   Цікаве дійство організували працівники, діти та батьки закладу. Продавці пропонували відвідувачам найрізноманітніший асортимент: ексклюзивну хенд-мейд продукцію, мед, овочі, фрукти, смаколики, іграшки, які вражали своєю різноманітністю. Аромат домашньої випічки в поєднанні з невимушеною атмосферою подарував всім хороший настрій. Окрасою заходу стали виступи вихованців старших груп, які проникливо виконали пісню про Україну, продемонстрували вміння грати на музичних інструментах та запросили всіх охочих доєднатися до флешмобуМаленькі учасники ярмарку мали можливість перетворитися на казкових персонажів завдяки аквагриму, виготовити свічку з медової вощини та розмалювати гіпсові фігури. Всі охочі мали нагоду зафіксувати у світлинах усі свої враження, емоції біля тематично оформленої патріотичної фотозони.

          Щиро дякуємо усім працівникам закладу, батькам та гостям, які долучилися до Благодійного заходу! Всі виручені кошти в сумі 75460 грн підуть на потреби військовослужбовців ЗСУ. Адже сила українського народу в нашій єдності, згуртованості та щирості!

 

Як дитині навчитися гарно та чітко вимовляти усі звуки? Допомога вчителя-логопеда є важливою, але без активної участі батьків у цьому процесі не обійтись.

23 жовтня 2023 року у закладі дошкільної освіти були організовані майстер-клас для батьків вихованців «Секрети артикуляційної гімнастики. Логопедичні ігри та вправи для розвитку мовного дихання», в ході якого вчителі-логопеди Ірина Дубчук та Ольга Пржевальська продемонстрували практичні методи та вправи, спрямовані на покращення артикуляції та мовленнєвого дихання у дітей. Батьки навчилися виконувати в ігровій формі   вправи для різних органів артикуляційного апарату, а також ознайомились з нетрадиційними прийомами розвитку мовного дихання у дітей.

Фундаментом успіху є старанність, працьовитість, наполегливість і цілеспрямованість. Саме це довів творчий та креативний колектив ЗДО № 23, який здобув перемогу у конкурсі «Заклад дошкільної освіти року – 2023» з питання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти – один із напрямків побудови внутрішньої системи забезпечення якості дошкільної освіти» та нагороджений грамотою департаменту освіти Луцької міської ради і цінним подарунком – автономною акустичною системою. Використання такого пристрою зробить музичні та фізкультурні свята для малят яскравими, незабутніми та динамічними.

Весняний дивограй новин


               З метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, популяризації їх здобутків протягом квітня-травня 2023 року на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено XХVIІІ обласну виставку дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині».Представлені методичні рекомендації «Маленькі генії ІТ-дитинства» вихователя Оліфір Д.П. в номінації «Дошкільне виховання», отримали найвищу відзнаку – диплом І ступеня управління освіти і науки облдержадміністрації. На закритті обласної виставки педагогу була надана можливість представляти дошкільну ланку, презентуючи власний доробок у формі бук трейлера.Висвітлити актуальність використання ІКТ-технологій та сучасні підходи у роботі з дошкільниками вихователь мала змогу 16 травня 2023 року під час онлайн-воркшопу за освітньою програмою методичного хабу «Професійний розвиток педагогів в умовах реформування освітньої галузі».Вітаємо з перемогою та зичимо подальших творчих успіхів!

 

         «Вмійте відкрити перед дитиною в навколишньому світі щось одне, відкрити так, щоб шматочок життя  заграв перед дітьми всіма барвами веселки» (В.О.Сухомлинський). 12 травня 2023 року вихованці ІІ молодшої групи № 1 разом з вихователем Городюк Л.В. досліджували властивості повітря, адже доступна для дітей пошуково-дослідницька діяльність створює широкі можливості для виховання в малят пізнавального інтересу до довкілля та розуміння його значення. Цікаве середовище заняття на свіжому повітрі, застосування методу експериментування допомогло дітям отримати реальні уявлення про властивості повітря та вміння формулювати висновки. Діти з великим інтересом досліджували та залюбки спілкувались в процесі спільної роботи.

Згідно річного плану департаменту освіти Луцької міської ради 28.04.2023 року на базі ЗДО № 23 відбулось засідання майстерні професійного розвитку “Створення ефективної моделі внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності ЗДО” на тему “Управлінський супровід створення сучасного інноваційного простору ЗДО”. Учасники зустрічі обговорили питання важливості створення умов для розвитку професійної та цифрової компетентності педагогів, мали змогу ознайомитись із підходами у використанні STREAM-освіти дошкільників, побувати на екскурсії у музеї “Цікавинки рідного краю”, де ознайомились з унікальними експонатами, оглянути інноваційне розвивальне середовище закладу. Підсумком зустрічі став обмін практичним досвідом щодо створення сучасного інноваційного простору ЗДО.

 

 

26 квітня 2023 року відбувся семінар-практикум «Формування лідерського потенціалу дітей дошкільного віку» для педагогів закладу. Учасникам було презентовано парціальну програму «Лідер живе в кожному з нас», метою якої є створення умов для забезпечення розвитку особистісного потенціалу, емоційної та інтелектуальної сфери дошкільника,  формування  та  розвитку лідерських якостей. В ході практикуму педагоги ознайомилися з особливостями розвитку лідерських якостей, з рисами характеру дітей-лідерів, а також проявили кмітливість, винахідливість в командній роботі та бажання генерувати нові ідеї з дошкільниками.  

               24.04.2023 року в рамках проведення Тижня безпеки дитини відбулася зустріч дошкільників нашого закладу з працівниками ДСНС у Волинській області. Малюки обговорили правила безпечної поведінки на випадок пожежі, розглянули пожежну машину та ознайомились з пожежним інвентарем.

       Кожен зміг відчути себе у ролі рятувальників, примірявши захисні костюми та подати воду на гасіння імітованої пожежі. На згадку про зустріч діти отримали тематичний плакат-розмальовку.

          Успіх будь-якої справи забезпечують, насамперед, позитивні емоції. Аби математика сподобалась дітям, 29 березня 2023 року вихователь Когут Н.А. запросила вихованців ІІ молодшої групи № 2 у космічну мандрівку. Це допомогло активізувати дітей, налаштувати на пізнавальну діяльність. Використовуючи сучасні посібники та яскравий роздавальний матеріал, діти закріпили ознаки предметів, кількісний рахунок, частини доби. Вихованців захопив процес розпізнавання геометричних фігур та приємно потішив результат власної діяльності. Малята вправно та весело вирішували завдання, пізнаючи захопливий світ математики.

 

Дошкільнята не тільки люблять мандрувати з героями казок, а й завжди готові прийти на допомогу! Цього разу вихованці середньої групи № 1 допомагали Червоній Шапочці, роль якої виконувала вихователь Лінник Б. В., провідати хвору бабусю. Створена казкова атмосфера, цікаві завдання сприяють розвитку у малят логічного мислення, уваги, спостережливості, вихованню доброзичливості та бажання допомагати іншим.


Зимові цікавинки дошкілля

28 лютого 2023 року відбулося засідання педагогічної ради «Традиції рідного краю як засіб громадянського виховання дошкільників», яке проходило у формі ділової гри. Директор Щербакова С.В. запросила педагогів закладу відвідати «Інтелект-кафе», ознайомила формами та засобами громадянсько-патріотичного виховання в Україні та у світі,  нормативними документами, що регулюють дане питання. В ході обговорення вихователі  Кабанова О.В., Оліфір Д.П., Болібрух Н.А., Лойко Л.В. висвітлили питання використання  народних ігор в роботі з дітьми раннього та молодшого віку як джерело відродження духовності та засіб патріотичного виховання дошкільників, презентували інтерактивні методи та прийоми щодо ознайомлення дошкільників середніх, старших  груп із традиціями, звичаями рідного краю. Вихователь-методист Піддубна Л.А. проаналізувала стан організації роботи з громадянсько-патріотичного виховання дошкільників в ЗДО, рівень сформованості соціально-громадянської компетентності дітей старшого дошкільного віку та наголосила на основних аспектах освітньої роботи у практиці дошкільного закладу з означеного питання. На завершення педради педагоги представили творчі доробки на виставці «Навчально-дидактичні посібники для формування основ громадянськості дітей» .

 

Дітям дошкільного віку казка дуже близька. Через неї діти пізнають навколишній світ. Казка ставить і допомагає вирішити моральні проблеми, виховує почуття, відкриває широкий простір для творчості.

В рамках атестації педагогічних працівників вихователь Болібрух Н.А. провела заняття-квест «Казка в гості завітала, діток розуму навчала». Висока мотивація, раціонально використані дидактичні ігри, варіювання видів діяльності з використанням інноваційних технологій «Стіни, що розмовляють», «Коректурні таблиці»,  «Шість капелюхів мислення» створили атмосферу зацікавленості під час організованої діяльності дошкільників у пізнанні творів В.О.Сухомлинського.

 

Пережитий травмуючий досвід, може стати причиною розвитку посттравмуючого стресового розладу (ПТСР). Для того, щоб справитися з цим непростим досвідом, ми потребуємо часу, ресурсу. Завдяки підтримці, розділенні досвіду з близькими, осмисленні пережитого відбувається  усвідомлення того, що з вами сталося, осмислюються спогади і твориться майбутнє.

Задля відпрацювання дієвих механізмів допомоги та самодопомоги у роботі з травмою та ПТСР  22 лютого 2023 року практичний психолог Савчук А.В. провела консультацію «ПТСР: діагностика,симптоми,терапія» для педагогів ЗДО. В ході проведення заходу було проаналізовано симптоматику та розглянуто реакції на травмуючі події: емоційні, когнітивні, міжособистісні, фізичні та довгострокові реакції на травму.

По закінченню заходу учасники опрацювали питальник BASICPh та ознайомилися з протоколами. Педагоги оволоділи важливими інструментами, які можна використовувати в період стресу, обговорили дії, які необхідно використовувати згідно з власними цінностями, прояви доброти та створення простору.

 

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сімї, батьківського дому, рідного міста ), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними та переростають  у патріотичні почуття до рідної Батьківщини. Згідно плану підготовки до педагогічної ради «Традиції рідного краю як засіб громадянського виховання дошкільників» в закладі дошкільної освіти з 14 по 17 лютого 2023 року проведені інтегровані заняття в ІІ молодшій групі №1 «Україна – наша Батьківщина» (вихователь Степащук Н.М.), в ІІ молодшій групі №2 «З чого починається Батьківщини» (вихователь Ткачук Н.В.), в старшій групі №3 «Моє рідне місто» (вихователь Антонюк О.І.). Виконуючи пізнавальні завдання, дошкільнята збагатили знання про національну символіку, рідне місто, його цікавинки, домівку, сім’ю, що сприяло вихованню в них любові до рідного краю, Батьківщини.

 

 

Стрітення – завершальне свято різдвяного циклу, яке відзначають щорічно 15 лютого. Вихованці середніх та старших груп виготовляли Стрітенську свічку із вощини та оздоблювали її. Дошкільники отримали не лише практичні навички та авторський виріб, а й дізналися багато нового про особливості свята та силу Стрітенської свічки, яку зберігають цілий рік до наступного свята і запалюють в особливих випадках.

Однією з ефективних форм роботи в закладі дошкільної освіти є пошуково-дослідницька діяльність, яка найближче підводить дитину до пізнання навколишнього світу, а винагородою за активність та допитливість малюків є їх самостійні “відкриття” у світі природи. 27 січня та 7 лютого 2023 року вихователі Грицовник Н.Г., Кабанова О.В. провели показові заняття, які дали поштовх маленьким дослідникам пізнавати, досліджувати властивості води та піску. 

 

Завдяки сприянню депутата Луцької міської ради Білана Андрія Володимировича на території нашого закладу з’явились нові надвірні споруди. Адміністрація, дошкільнята та батьки групи “Пізнайко” висловлюють щиру вдячність за зміцнення матеріальної бази закладу, адже ігрова діяльність малюків на вулиці стане набагато цікавішою та більш змістовною.

 

Важливо в будь-якій повсякденній діяльності усвідомлювати свої думки, емоції й дії, ніби спостерігаючи їх зі сторони. Саме цьому сприяє   один із різновидів когнітивно-поведінкової терапії Mindfulness, яка вважається відносно новим і сучасним методом та використовується з метою психотерапевтичного, релаксаційного та розвиваючого ефектів.

25 січня 2023 року практичний психолог Савчук А.В. провела семінар-практикум «Mindfulness для  дітей як гра», в ході якого  педагоги закладу ознайомилися з даною методикою та вчилися впроваджувати усвідомлену медитацію в повсякденну практику роботи з дошкільниками.

 

     Одна з найбільш ефективних форм активного відпочинку дошкільників – розваги спортивного характеру. 23 січня 2023 року була проведена  фізкультурна розвага «Ми – спортсмени», яку провів інструктор з фізкультури Сироватка В.Ю. Вихованці старших груп, змагаючись в естафетах, продемонстрували спритність, уміння працювати в команді, кмітливість, вправність у виконанні рухів. Веселий настрій у малюків панував протягом заходу, діти відчували себе справжніми спортсменами та отримали нагороди за старанність і активність.

              Колядки, традиційний вертеп, засівання «на щастя та здоров’я» зберігає зв’язок поколінь, культуру наших предків. Однією з традиційних розваг у закладі дошкільної освіти  є  Різдвяні зустрічі, метою яких є ознайомлення дошкільнят із народними зимовими обрядами, традиціями.                                                                               19 січня 2023р. в день Хрещення Господнього вихованці старшої групи «Веселка», середньої групи «Сонечко» разом з педагогами колядували, щедрували, славили господарів, бажали здоров’я, добра та Божого Благословення. Зворушливо було споглядати, як малюки в ошатних українських костюмах виконували всі обряди та з великою гордістю прославляли звичаї українського народу.  Нехай в цей день чиста свята вода змиє печалі і негаразди. Бажаємо Миру в кожній домівці, тепла в серці, рідних людей поруч і віри в Перемогу.

 

В серці кожної дитини живуть мрії, які здійснюються саме в день Святого Миколая, найулюбленішого свята дітвори. 19 грудня чарівна казка завітала і в наш заклад. Під час музичної розваги “Таємнича ніч Святого Миколая” діти співали, розповідали вірші, танцювали, грали в ігри, дякували Святому Миколаю за чудові подарунки та веселий настрій. Нехай це свято додасть кожному українцю сил протистояти злу, принесе світлу надію та непохитну віру в Перемогу.

15 грудня в закладі відбулася захід, присвячений Всеукраїнській акції «16 днів проти насилля», основним завданням якого було привернути увагу педагогів до двох актуальних питань: запобігання та протидія  домашньому насильству та булінгу (цькування) в дитячому середовищі. Практичний психолог Савчук А.В. надала  інформацію щодо виявлення булінгу та вчасного реагування  на його прояви в дитячому колективі., адже, протидія насильству у закладі освіти – безперервна діяльність, яка вимагає від усіх учасників освітнього процесу чіткого дотримання прийнятих правил поведінки, виконання посадових обов’язків й упровадження політики щодо профілактики насильства.

 

Фізкультурні розваги дуже подобаються малятам – насамперед тому, що об’єднують їх сюжетно-ігровим змістом, спонукають до прояву самостійності та ініціативи у виконанні рухових завдань, сприяють вихованню морально-вольових якостей.                                                                                               

6 грудня 2022 року дошкільнята молодших груп здійснили мандрівку у світ тварин, де на них чекали цікаві перешкоди, ігри й командна взаємодія, в якій кожен почувався переможцем.

 


Анонс найцікавіших подій осені
2022

     30 листопада 2022р. відбулося засідання педагогічної ради «Творчі  ігри як засіб соціалізації дошкільників». В ході проведення педагоги відмітили ефективність використання ігрової діяльності в освітньому  процесі закладу, визначили її особливості, переваги та роль в особистісному розвитку дітей дошкільного віку. Підсумком педагогічної ради стало створення блоку ідей, яке допомогло визначити наступні кроки з удосконалення  роботи з даного напрямку. 

Одним з основних факторів інтелектуального розвитку дитини виступає сюжетно-рольова гра – основний вид дитячої гри, який забезпечує розвиток соціалізації дітей дошкільного віку, сприяє творчому розвитку дошкільника.

          З 21 по 25 листопада в ЗДО проходило тематичне вивчення стану організації сюжетно-рольових ігор як засобу розвитку соціальних навичок дошкільників. Одним із аспектів вивчення був огляд ігрового середовища груп та організація ігрової діяльності дітей. Діти з великим бажанням гралися, відображали в грі предметну трудову діяльність дорослих,  спілкувалися. Такі ігри сприяють пізнавальному, комунікативному, творчому розвитку дошкільника та готують його до самостійного життя.

16 листопада 2022 року практичний психолог А. В. Савчук провела з педагогами закладу семінар-практикум «Кінезіологічні вправи як метод стимулювання мозкової діяльності дітей». В ході заняття учасники ознайомились з освітньою кінезіологією, яка спрямована на розвиток головного мозку через рух. Педагоги виконали комплекси кінезіологічних вправ, які розвивають міжпівкульну взаємодію, підвищують енергію організму, вчилися опановувати себе за допомогою дихальних вправ, вправ на розтягування, які нормалізують гіпертонус (м’язове напруження) та  гіпотонус (неконтрольовану м’язову млявість). Завершився захід обміном думками щодо важливості використання даної технології в роботі з дошкільниками.

            Оксамитовий запах осені відчувається скрізь. Хто як не діти, найбільше радіють цій яскравій різнокольоровій порі року, її дарам та щедротам. З 8 по 11 листопада в закладі хазяйнувала Панна-Осінь з своїми чарівними мелодіями, звуками, барвами. Вихованці спільно з педагогами мандрували музичними, поетичними стежками під час тематичних осінніх свят. Супроводжували такі подорожі їхні улюблені персонажі: Гарбузик, Коза-дереза, Вовк, Бджілка Майя, королевич Листопад з музично-театралізованими сценками, іграми, музичним оркестром.

 

             02 листопада батьки вихованців та працівники закладу дошкільної освіти підтримали звернення громадської благодійної організації «Волонтерський центр «СЕРЦЕ ПАТРІОТА»оловний координатор волонтерів у Волинській області від Волинської обласної військової адміністрації №011-П Сергій Балицький) та долучились до збору  продукції власного виробництва (консервації), солодощів, теплих речей, які будуть доставлені військовим бригадам ЗСУ. Підтримуючи наших захисників, виховуємо юних патріотів та наближаємо нашу перемогу!

      Впровадження ІКТ в освітній процес ЗДО дозволяє робити заняття привабливим, сучасним завдяки дизайну представленої інформації та сприяє розвитку таких процесів як увага, пам’ять, мислення, уява, мовлення. Діти легко опановують різні технічні засоби й часто віддають перевагу іграм із ґаджетами замість взаємодії з однолітками.  

     27 жовтня 2022р. вихователь Оліфір Д.П. в ігровій формі познайомила дошкільнят із сімейкою Дзумиків: дідусь Комп, бабуся Флешка, кузина Шетті (Планшетка), братики-близнюки навушники Правко і Лівко, тітонька Камера та навчала вихованці безпечновикористовувати ці пристрої.

 

Шлях вихователя від молодого спеціаліста до майстра непростий. Багато в чому він залежить від особистісних якостей та професійних знань педагогів. Та чи не найважливіші на цьому шляху  перші кроки професійного досвіду, умови роботи, колектив і підтримка колег.                                                                               21 жовтня 2022р. вихователь Лакатош Г.Й. провела практичний показ заняття з основи безпеки життєдіяльності для молодих педагогів. Вихованці старшого дошкільного віку із задоволенням працювали на занятті, закріпили навички поводження з предметами побуту та збагатили уявлення про правила безпечної поведінки у різних життєвих ситуаціях.

 

Buy now